Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün ayrılmış vəsait hesabına Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin (Komitə) inzibati binasında aparılan təmir işlərinin davamı olaraq “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun şərtləri əsasında Komitənin inzibati binasında əsaslı təmir işlərinin satın alınması məqsədilə açıq tender keçirilir.
Komitənin inzibati binasında əsaslı təmir işləri müqavilə imzalandıqdan sonra müəyyən olunmuş qrafik əsasında 1il ərzində yerinə yetirilib tamamlanmalıdır.
Görüləcək işlərin tərkibi və həcmi haqqında ətraflı məlumat texniki tapşırıqda verilir.
Tenderdə iştirak etmək istəyənlər Azərbaycan dilində tərtib olunmuş açıq tenderin əsas şərtlər toplusunu Komitənin aşağıda qeyd olunmuş hesabına 300 (üç yüz) AZN məbləğində iştirak haqqını ödədikdən sonra dövlət satınalmalarının vahid internet portalı (PORTAL) vasitəsilə əldə edə bilərlər:
Hesab: MN DXA-nın 1 saylı Xəzinədarlıq İdarəsi;
hesab №-si AZ31IBAZ36010059449328518204, VÖEN: 1700986181;
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin Müxbir hesabı: AZ03NABZ01350100000000002944, SWIFT.BİK.IBAZAZ2X;
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin hesablaşma hesabı: AZ31IBAZ36010059449328518204, VÖEN: 1400032621;
Azərbaycan Respublikası Beynəlxalq Bankının Mərkəzi filialı, Kodu 805722, VÖEN: (bank) 9900001881.
Ödənilmiş iştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır. Ödəniş sənədində məqsədli maliyyələşmə olması göstərilməlidir.
Tenderdə iştirak edən iddiaçının təmir-tikinti işlərinin yerinə yetirilməsi sahəsində texniki imkanlarının, maşın-mexanizmlərinin, işçi qüvvəsi və onların peşəkarlığının, idarəetmə səriştəsi, işçilərinin təcrübəsi və satınalma müqaviləsini bağlamaq səlahiyyətinin, vergi və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmaması, son beş ildə ən azı iki analoji obyektdə əsaslı təmir-tikinti işlərinin icraçısı kimi təcrübənin olması tələb olunur.
Tenderdə iddiaçı kimi iştirak etmək istəyənlər 30 oktyabr 2019-cu il yerli vaxtla saat 16:00-dək, aşağıda qeyd edilmiş sənədləri satınalma Portalına yerləşdirməli, eyni zamanda kağız daşıyıcıda Komitəyə təqdim etməlidirlər:
-tenderdə iştirak etmək üçün ərizə;
-iştirak haqqının ödənilməsini təsdiq edən bank sənədi (əsli);
-iştirakçının tam adı, hüquqi statusu, qeydiyyatdan keçdiyi ölkə və rekvizitləri;
-iştirakçının son bir ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank tərəfindən verilmiş arayış;
-iştirakçının son bir ildəki fəaliyyəti haqqında vergi orqanları tərəfindən təsdiq olunmuş maliyyə hesabatının surəti;
-iştirakçının vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərinin olmamasına dair müvafiq təşkilatlardan arayışlar;
-müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyəti dayandırılmış şəxs olmaması barədə arayış;
-müvafiq sahibkarlıq fəaliyyəti növünün həyata keçirilməsi və ya müəyyən hərəkətlərin yerinə yetirilməsi üçün müvafiq  lisenziyanın surəti.
-İddiaçılar tender təklifi və tender təklifi qiymətinin 1 (bir) faizi həcmində bank təminatını Portal vasitəsilə, eyni zamanda əsli və surəti omaqla bağlanmış, imzalanmış və möhürlənmiş ikiqat zərfdə 08 noyabr 2019-cu il yerli vaxtla saat 16:00 kimi, Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65 ünvanında yerləşən Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə təqdim etməlidirlər.
İddiaçı öz tender təklifində satınalma müqaviləsi ilə əlaqədar tətbiq olunacaq bütün növ vergiləri (ƏDV daxil olmaqla) nəzərə almalıdır.
İddiaçının tender təklifinin qüvvədə olma müddəti zərflərin açıldığı tarixdən sonra azı 30 bank günü (25 dekabr 2019-cu il tarixinə kimi) qüvvədə olmalıdır, tender təklifi ilə birlikdə təqdim olunan tender təklifi qiymətinin 1 faizi həcmində bank təminatının qüvvədə olma müddəti  isə tender təklifinin qüvvədə olma müddətindən azı 30 bank günü çox olmalıdır (14 fevral 2020-ci il tarixinə kimi).
Sənədlər Azərbaycan dilində, iki nüsxədə (əsli və surəti olmaqla) tərtib edilməlidir.
İddiaçılar bu tenderin əsas şərtlər toplusunda göstərilmiş keyfiyyət və qiymət seçim üsuluna (KQS) əsasən seçiləcəkdir. İddiaçıların təklifinin qiymətləndirilməsi zamanı satınalan təşkilat xarici iddiaçıların tender təklifləri (idxal olunan mallar, işlər və xidmətlər üzrə) ilə müqayisədə yerli iddiaçıların tender təkliflərinin (mallar, işlər və xidmətlər üzrə)  xeyrinə 20 faizə qədər həcmində güzəştli düzəliş tətbiq edəcəkdir.
Göstərilən vaxtdan gec təqdim edilmiş təklif zərfləri açılmadan geri qaytarılacaqdır.
İddiaçıların tender təklifləri olan zərflərin açılışı 12 noyabr 2019-cu il tarixində yerli vaxtla saat 16:00-da Bakı şəhəri, Füzuli küçəsi, 65, III mərtəbədə yerləşən Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin iclas zalında Portal üzərindən keçiriləcəkdir.
İddiaçılar zərflərin açılış prosedurunda iştirak edə bilər yaxud Portal vasitəsilə açılışın nəticələri ilə tanış ola bilərlər.

An open tender for the overhaul in the administration building of the State Committee for Urban Planning and Architecture (Committee) is held according to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurements” as part of repair work performed in the Committee’s administration building and financed from the funds allocated for public investment (investment expenses) in other projects in the state budget of the Republic of Azerbaijan for 2019 approved by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 890 dated January 15, 2019.
Overhaul in the Committee’s administration building should be performed and completed within 1 year according to the schedule drawn up after the conclusion of an agreement.
Detailed information on the content and scope of work has given in the Terms of Reference.
Those who wish to participate in the tender may receive the General Conditions of an Open Tender in Azerbaijani via the unified Internet portal of public procurement (PORTAL) after paying a participation fee for AZN 300 (three hundred) to the Committee’s account below:
Correspondent account: Treasure Department N.1
Current account: AZ31IBAZ36010059449328518204, VOEN: 1700986181
Correspondent account of State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan: AZ03NABZ01350100000000002944, SWIFT.BİK.IBAZAZ2X;
Settlement account of State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan: AZ31IBAZ36010059449328518204, VOEN: 1400032621;
Central Branch of the International Bank of the Republic of Azerbaijan, Code 805722, and VOEN: (bank) 9900001881.
The participation fee is not refundable in any way. Target financing should be indicated in the payment document.
The bidder is required to have technical capabilities in the field of repair and construction work, machinery and mechanisms, manpower and professionalism, management experience, qualified employees, and authority to conclude purchase and sale agreements, should not have overdue liabilities on taxes and other obligatory payments, and should have an experience as a participant in major repair and construction work at least at two similar objects over the past five years.
Those who wish to participate in the tender should post on the Public Procurement Portal and simultaneously submit the following documents to the Committee in hard copy by 4:00 p.m. local time on October 30, 2019:
- Application for participation in the tender;
- A bank document confirming the payment of a participation fee (original);
- The bidder’s full name, legal status, country of registration, and details;
- Bank statement on the bidder’s financial status for the last year;
- A copy of the bidder’s financial report on activity for the last year approved by the tax authorities;
- Certificates issued by the relevant agencies confirming that the bidder does not have overdue liabilities on taxes and other obligatory payments;
- a certificate confirming that the bidder has not been declared bankrupt, its property has not been impounded or pledged, and its commercial activity has not been suspended by a court;
- A copy of the relevant license to perform relevant business activities or certain actions.
- The bidder should submit a bid and a bank guarantee in the amount of 1 (one) percent of the bid price via the Portal and simultaneously submit the original bid and a copy in a double closed, signed and sealed envelope to the State Committee for Urban Planning and Architecture located at: 65, Fuzuli St., Baku by 4:00 p.m. local time on November 8, 2019.
The bidder should consider all taxes (including VAT) applicable to the purchase and sale agreement
A bid should be valid for at least 30 banking days from the envelope opening date (until December 25, 2019) and a bank guarantee in the amount of 1 percent of the bid price submitted along with the bid should be valid for at least 30 banking days after the bid expiry date (until February 14, 2020).
Documents should be prepared in Azerbaijani in two copies (an original document and a copy).
The bids will be selected based on the Value-for-Money (VFM) choice method specified in the General Conditions of Tender. When evaluating the bids, the procuring entity will apply a 20 percent preferential coefficient in favor of the local bids (for goods, works, and services) as compared to the foreign bids (for imported goods, works, and services).
Envelopes with bids submitted later will be returned without opening.
Proposals will be opened via the Portal on November 12, 2019 at 4:00 p.m. local time in the assembly hall of the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan located at 65, Fuzuli St., Baku, III floor.
The bidders may attend the envelope opening procedure or get acquainted with the opening results via the Portal.