Nyu-York səfəri çərçivəsində Komitə sədri Braziliyanın Şəhərlər naziri ilə görüşüb
Nyu-Yorka işgüzar səfər çərçivəsində Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Braziliyanın Şəhərlər naziri Antônio Vladimir Moura Lima ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan, Braziliya, Misir və BƏƏ-nin birgə təşəbbüsü ilə yaradılmış Bakı Davamlılıq Koalisiyası çərçivəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və birgə təşəbbüslərin növbəti mərhələsi müzakirə mövzusu olub.
Anar Quliyev Braziliyanın WUF13-də geniş təmsil olunmasını, qlobal şəhərsalma dialoquna verdiyi töhfəni və Azərbaycanda keçirilən Milli Şəhərsalma Forumlarında ardıcıl iştirakını yüksək qiymətləndirdiyini bildirib.
Həmçinin Komitə sədri ölkələrimiz arasında səmərəli əməkdaşlığın bundan sonra da genişlənəcəyinə əminliyini ifadə edib.

• Committee Chairman meets with Minister of Cities of Brazil during visit to New York
As part of his working visit to New York, Chairman of the State Committee on Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan Anar Guliyev met with Minister of Cities of Brazil, Antônio Vladimir Moura Lima.
During the meeting, the parties discussed expanding cooperation within the framework of the Baku Continuity Coalition, established as a joint initiative of Azerbaijan, Brazil, Egypt and the United Arab Emirates, as well as the next phase of joint initiatives.
Anar Guliyev highly appreciated Brazil’s extensive participation in WUF13, its contribution to the global urban planning dialogue, and its consistent participation in the National Urban Forums held in Azerbaijan.
The Chairman of the Committee also expressed confidence that the fruitful cooperation between the two countries would continue to expand.