• 2-ci Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumu çərçivəsində Gənc Peşəkarlar üçün Lektoriya keçiriləcək!
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək İkinci Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumunda (NUFA) şəhərsalma sahəsində təhsili dəstəkləmək və şəhər inkişafında gələcək liderləri ruhlandırmaq üçün hazırlanmış eksklüziv mühazirələr silsiləsi təşkil ediləcək.
İki günlük mühazirələrdə müxtəlif ölkələrin şəhərsalma siyasətinin və şəhərlərin gələcək planlaşdırılmasında yeni yolların müzakirə edilməsi üçün iştirakçılara unikal imkan yaradılacaq. Tədbirə dəvət edilmiş beynəlxalq universitetlərdən seçilmiş mütəxəssislər
• Prof. Le-Yin Zhang, London Universitet Kolleci
• Prof. Ricardo Garcia Mira, A Coruna Universiteti
• Prof. Jerzy Grochulski , Varşava Texnologiya Universiteti
• Prof. Olgu Çalışkan, Orta Doğu Texniki Universiteti
Şəhərin inkişafı və Şəhərlərin İdarəsi, layihələndirmə, davamlılıq, ekoloji psixologiya, İqlim Dəyişikliyi ilə sənayeləşmə arasındakı əlaqə və digər mühüm mövzularda öz təcrübə və araşdırmaları, habelə dəyərli fikirləri ilə bölüşəcəklər.
30 sentyabr - 1 oktyabr 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək tədbirin xüsusi mühazirə hissəsi bütün tələbələr, peşəkarlar və mövzu ilə maraqlanan hər kəs üçün açıqdır. Lektoriya qabaqcıl mütəxəssislərin şəhər problemləri və həll yolları haqqında təcrübə və fikirlərini öyrənmək üçün əlverişli platforma rolunu oynayacaq.
Xahiş edirik ki, qeydiyyatınızı təsdiq etmək üçün bu linklə keçərək formanı doldurun: bit.ly/3PD0MlA
Baku Marriott Hotel Boulevard
30 sentyabr - 01 oktyabr
Qaçırmayın! Bu zənginləşdirən təcrübəyə qoşulun və şəhərlərimizin gələcəyini formalaşdıran dialoqun bir hissəsi olun!

• A lecture for young professionals will be held within the framework of the 2nd Azerbaijan National...
A lecture for young professionals will be held within the framework of the 2nd Azerbaijan National Urban Forum!
The 2nd Azerbaijan National Urban Forum (NUFA) , which will be held under the joint organization of the State Committee for Urban Planning and Architecture of the Republic of Azerbaijan and the United Nations Human Settlements Program (UN-Habitat), will host a series of exclusive lectures designed to support education in the field of urban planning and inspire future leaders of urban development.
The two-day lectures will provide participants with a unique opportunity to discuss urban planning policies of different countries and new methods in the future planning of cities. Selected specialists from international universities were invited to the event:
• Prof. Le-Yin Zhang, University College London
• Prof. Ricardo Garcia Mira, University of A Coruna
• Prof. Jerzy Grochulski, Warsaw University of Technology
• Prof. Olgu Çalyşkan, Middle East Technical University
They will share their experience and research, as well as valuable insights on urban development and urban management, design, sustainability, environmental psychology, the relationship between climate change and industrialization and other important topics.
The special lecture part of the event, which will be held from September 30 to October 1, 2023, is open to all students, professionals and anyone interested in the topic. The lecture will serve as a convenient platform for studying the experience and opinions of leading experts on urban problems and their solutions.
Please fill out the form by clicking on the link provided to confirm your registration: bit.ly/3PD0MlA
Baku Marriott Hotel Boulevard
September 30 - October 01
Don't miss it! Join this enriching experience and become part of the dialogue shaping the future of our cities!