• 2-ci Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumu çərçivəsində Gənc Peşəkarlar üçün Lektoriya keçiriləcək!
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) birgə təşkilatçılığı ilə keçiriləcək İkinci Azərbaycan Milli Şəhərsalma Forumunda (NUFA) şəhərsalma sahəsində təhsili dəstəkləmək və şəhər inkişafında gələcək liderləri ruhlandırmaq üçün hazırlanmış eksklüziv mühazirələr silsiləsi təşkil ediləcək.
İki günlük mühazirələrdə müxtəlif ölkələrin şəhərsalma siyasətinin və şəhərlərin gələcək planlaşdırılmasında yeni yolların müzakirə edilməsi üçün iştirakçılara unikal imkan yaradılacaq. Tədbirə dəvət edilmiş beynəlxalq universitetlərdən seçilmiş mütəxəssislər
• Prof. Le-Yin Zhang, London Universitet Kolleci
• Prof. Ricardo Garcia Mira, A Coruna Universiteti
• Prof. Jerzy Grochulski , Varşava Texnologiya Universiteti
• Prof. Olgu Çalışkan, Orta Doğu Texniki Universiteti
Şəhərin inkişafı və Şəhərlərin İdarəsi, layihələndirmə, davamlılıq, ekoloji psixologiya, İqlim Dəyişikliyi ilə sənayeləşmə arasındakı əlaqə və digər mühüm mövzularda öz təcrübə və araşdırmaları, habelə dəyərli fikirləri ilə bölüşəcəklər.
30 sentyabr - 1 oktyabr 2023-cü il tarixlərində keçiriləcək tədbirin xüsusi mühazirə hissəsi bütün tələbələr, peşəkarlar və mövzu ilə maraqlanan hər kəs üçün açıqdır. Lektoriya qabaqcıl mütəxəssislərin şəhər problemləri və həll yolları haqqında təcrübə və fikirlərini öyrənmək üçün əlverişli platforma rolunu oynayacaq.
Xahiş edirik ki, qeydiyyatınızı təsdiq etmək üçün bu linklə keçərək formanı doldurun: bit.ly/3PD0MlA
Baku Marriott Hotel Boulevard
30 sentyabr - 01 oktyabr
Qaçırmayın! Bu zənginləşdirən təcrübəyə qoşulun və şəhərlərimizin gələcəyini formalaşdıran dialoqun bir hissəsi olun!

В рамках 2-го Азербайджанского Национального Градостроительного форума будет проведена лекция для молодых специалистов!
На Втором Азербайджанском Национальном Градостроительном Форуме (NUFA), который пройдет при совместной организации Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики и Программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat), будет организована серия эксклюзивных лекций, призванных поддержать образование в области градостроительства и вдохновить будущих лидеров городского развития.
Двухдневные лекции предоставят участникам уникальную возможность обсудить градостроительную политику разных стран и новые пути будущего планирования городов. На мероприятие были приглашены избранные специалисты из международных университетов:
• Проф. Ле-Инь Чжан, Университетский колледж Лондона
• Проф. Рикардо Гарсия Мира, Универститет г. Ла Корунья
• Проф. Ежи Грочульский, Варшавский политехнический университет
• Проф. Ольгу Чалышкан, Ближневосточный технический университет
Они поделятся своим опытом и исследованиями, а также иной ценной информацией в области городского развития и управления городами, проектирования, устойчивости, экологической психологии, взаимосвязи между изменением климата и индустриализацией и на другие важные темы.
Специальная лекционная часть мероприятия, которая пройдет с 30 сентября по 1 октября 2023 года, открыта для всех студентов, специалистов и всех, кто интересуется данной темой. Лекция послужит удобной платформой для изучения опыта и мнений передовых специалистов о городских проблемах и о путях их решения.
Пожалуйста, заполните форму, перейдя по указанной ссылке, чтобы подтвердить свою регистрацию: bit.ly/3PD0MlA
Baku Marriott Hotel Boulevard
30 сентября - 01 октября
Не упустите это! Присоединяйтесь к этому обогащающему опыту и станьте частью диалога, формирующего будущее наших городов!