Prezident İlham Əliyev Komitə sədri Anar Quliyevi WUF13-ün milli koordinatoru təyin edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 25 aprel 2025-ci il tarixində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 2026-cı ildə Bakı şəhərində keçiriləcək On Üçüncü sessiyasının (WUF13) milli koordinatorunun təyin edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) milli koordinatoru təyin edilib və hazırlıq işlərinin aparılması səlahiyyəti ona həvalə olunub.

Президент Ильхам Алиев назначил председателя комитета Анара Гулиева национальным координатором WUF13
25 апреля 2025 года Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал Распоряжение о назначении национального координатора Тринадцатой сессии Всемирного градостроительного форума (WUF13) Организации Объединённых Наций, которая пройдёт в 2026 году в городе Баку.
Согласно Распоряжению, Председатель Государственного Комитета по градостроительству и архитектуре Азербайджанской Республики Анар Гулиев назначен национальным координатором WUF13, а также уполномочен на проведение подготовительных мероприятий к форуму.