• Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev növbəti vətəndaş qəbulunu Qarabağd...
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev növbəti vətəndaş qəbulunu Qarabağda keçirib
Vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədi ilə 19 oktyabr 2023-cü il tarixində Komitə sədri Anar Quliyev Ağcabədi, Ağdam, Laçın rayonlarından olan vətəndaşlarla Ağcabədi şəhərində görüşüb.
Qəbuldan öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib, önünə gül dəstələri qoyularaq Ulu Öndərin xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.
Ağcabədi şəhərində keçirilən görüşdə yaşayış və qeyri-yaşayış obyektlərinin tikintisinə icazə icraatı, layihələndirmə və şəhərsalma normaları ilə bağlı suallar cavablandırılıb, bir çox məsələlər yerində həll edilib.
Bundan başqa, Anar Quliyev Ağcabədi Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rafil Hüseynov ilə məhsuldar görüş keçirib. Görüş  zamanı şəhərin Baş planının icra vəziyyəti, habelə davamlı inkişafının təmin edilməsi üçün qarşıda duran məsələlər müzakirə edilib.

• Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev held a regular re...
Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev held a regular reception of citizens in Karabakh
In order to ensure the satisfaction of citizens, on October 19, 2023, the Chairman of the Committee, Anar Guliyev, met with citizens of Agjabedi, Agdam and Lachin regions in the city of Agjabedi.
At the meeting held in the city of Agjabedi, answers were given to questions related to the issuance of permits for the construction of residential and non-residential facilities, standards of design and urban planning, many issues were resolved on the spot.
In addition, Anar Guliyev held a productive meeting with the head of the Executive Power of the Agjabadi region, Rafil Huseynov. During the meeting, the state of implementation of the city's Master Plan, as well as upcoming issues to ensure its sustainable development, were discussed.