Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 12.01.2015-ci il 6 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş Qaydaların 1.4 - cü bəndinə əsasən müfəssəl plan olmadıqda şəhərsalma əsaslandırılması tikintiyə icazə üçün əsasdır.
Azərbaycan Respublikasının Şəhərsalma və Tikinti Məcəlləsinin təsdiq edilməsi, qüvvəyə minməsi və bununla bağlı hüquqi tənzimləmə haqqında 29 iyun 2012-ci il, № 392-IVQ Azərbaycan Respublikasının Qanunu - Məcəllə qüvvəyə minənədək torpaq islahatı ilə bağlı torpaq sahələrinin qanunvericiliklə müəyyən edilmiş qaydada kənd ərazilərində naturada işlənilmiş və təsdiq edilmiş yerquruluşu planları müfəssəl planlara bərabər sayılır.

In the absence of a detailed plan pursuant to paragraph 1.4 of the Regulations approved by the Decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No 6 dated 12.01.2015, urban planning justification is the basis for construction permissions.
Law of the Republic of Azerbaijan on approval, effectiveness and related legal regulation of the Urban Planning and Construction Code of the Republic of Azerbaijan No.392-IVQ dated June 29, 2012 – until enforcement of the Code, land plots plans developed on the ground in the rural areas within land reform in accordance with the legislation shall be considered equal to detailed plans.